Witaj na stronie szansanazycie.info
        

Jako naturoterapeuta i osoba która doświadczyła choroby nowotworowej IV stopnia złośliwości wiem, że czynników które wpływają na nasze zdrowie jest co najmniej pięć.  A tym co umożliwia nam dostrzeżenie poszczególnych czynników i dokonanie właściwych wyborów co do terapii jest nasza świadomość.

Św. Augustyn mówił: „Cuda nie stoją w sprzeczności z naturą, ale z tym co o niej wiemy”. 

Celem strony jest przybliżenie tych zagadnień, które warto rozważyć w drodze po zdrowie. W dziale FAQ przeczytasz odpowiedzi na najczęstsze pytania dotyczące tego w jaki sposób podniosłem się po doświadczeniu choroby nowotworowej.  Artykuły, które zamieszczam na stronie traktują o aspektach związanych ze zdrowiem fizycznym i psychicznym. 

Na stronie znajdziesz ponadto warte polecenia: książki, filmy i strony internetowe, które pozwalają zwiększyć naszą perspektywę a tym samym naszą świadomość, która jest kluczowa dla utrzymania zdrowia. Umieściłem również opis wybranych Produktów, mających dobry stosunek jakości do ceny. Produkty, które często polecam moim klientom. 

Kim jest Szymon Flaka?

Fizykiem, który w 2012r wygrał z rakiem.
Od 2014 do 2017 studiował  Naturotferapie (Licencjat – 3 lata).
Od 2015 Tradycyjną Medycynę Chińską.
Od 2016 prowadzę Gabinet Promocji Zdrowia.

Projekty które realizuję mają na celu działania, dzięki którym ludzie w nich uczestniczący, mogą bardziej cieszyć się życiem. Pierwszym jest projekt depresja, który powstał na kanwie potrzeby uzasadnienia tematu mojej pracy licencjackiej pt.: „Wpływ oczyszczania jelita grubego na kondycję psychofizyczną”.  O  zasadności, poszczególnych krokach i warunkach przeczytasz tutaj.  Zakładka Projekty będzie na bieżąco uzupełniana.

Gabinet Promocji Zdrowia

Jeśli zmagasz się z przewlekłą chorobą i szukasz naturalnych/nietoksycznych metod wsparcia zapraszam do kontaktu.  Tam znajdziesz opis usług które oferuje,  cennik a także opinie

Punkt widzenia

Powiedzenie „Obraz wart jest tysiąca słów”, kojarzy większość z nas. Jeśli połączymy je z angielskim powiedzeniem: „We don’t see things as they are, we see them as we are” otrzymamy ciekawą hybrydę.  Na środku każdego pięknego obrazu namalowanego przez malarza nosorożca, jest obecny wielki trójkąt. To nic innego jak jego wielki nos, który zmienia jego perspektywę.  Takim wielkim nosem zmieniającym naszą perspektywę i sposób postrzegania rzeczywistości są nasze dotychczasowe doświadczenia, zdobyta wiedza i światopogląd.  Jednym z największych pryzmatów, przez który postrzegamy rzeczywistość jest nasze obecne źródło utrzymania…

To sprawia że 2 obserwatorów patrzących na dokładnie to samo zjawisko może widzieć 2 zupełnie odmienne sytuacje i nie zdawać sobie sprawy, że ktoś inny mógłby widzieć to inaczej.  Uwzględniając zjawisko Krugera-Dunninga o ktorym można poczytać tutaj nie biorę udziału w jałowych dyskusjach, w których z definicji trudno o zachowanie zdrowych zasad komunikacji. Gdybym miał wybierać czy mieć rację czy być szczęśliwym, zdecydowanie wybieram to drugie.  Oscar Wild powiedział: „Doświadczenie jest najbardziej wymagającym nauczycielem: najpierw daje Ci test po czym daje Ci lekcje”. Jeśli chcesz skorzystać z mojego doświadczenia: zapraszam do kontaktu, tudzież lektury

Natura zawsze daje nam przykłady pokazujące dlaczego nigdy nie powinniśmy się poddawać. Z jednej strony nie chcę kogokolwiek zmuszać do zrozumienia pewnych treści jeśli nie ma na to gotowości. Z drugiej strony nie przestaje wierzyć w sensowność „zasiewu”, nawet jeśli grunt z jakiś względów nie jest podatny.