Cytaty

Kategoria: 29.12.2017 1 833

Cytaty

 

Czytając materiały poświęcone tematom antynowotworowym (książki, publikacje, strony www); zapisałem sobie kilka takich cytatów o których trudno zapomnieć z perspektywy człowieka dotkniętego doświadczeniem choroby nowotworowej.  Oto kilka z nich.

Zanim podam cytaty nad ktorymi ja się zatrzymałem, wcześniej mój krótki komentarz: Internet jest ważnym źródłem informacji, który zmiejszył przewagę fachowców/expertów w danej dziedzinie i pozwolił zwykłym ludziom być bardziej wymagającym. Z internetu można sporo się dowiedzieć ale można też ulec celowej manipulacji marketingowej. Przed tym powinien nas chronić zdrowy sceptycyzm. Ja stawiam na informację i dzielenie się swoim doświadczeniem.

*. „Dziś więcej ludzi żyje z raka niż na niego umiera… Jeśli zagadkę rozwiązałaby prosta witamina, ten gigantyczny i polityczny przemysł mógłby zostać wymazany w ciągu nocy”. Edward Griffin w filmie „świat bez raka”

1. „Pierwszym krokiem na drodze do zdrowia, jest zrozumienie w jaki sposób Twoje emocje, reakcje i stres przyczyniły się do choroby…. Następnym krokiem jest znalezienie sposobów wpływania  na nie tak by wspomagły Twoje leczenie”. Carl Simon „Triumf Życia”

2. „ludzie sprawdzają alternatywy – niestety dopiero gdy bywa już zbyt późno… a wcześniej dali się pociąć, częściowo spalić, zatruć”. Carl Simon „Triumf Życia”

3. „Korzystając z udzielonej nam przez chorobę lekcji jako punktu wyjścia, możemy wyćwiczyć się w rozpoznawaiu własnych potrzeb i skorzystać z okazji by je zaspokoić”. Carl Simon „Triumf Życia”

4. „Ludzie ciągle ignorujący swoje potrzeby emocjonalne płacą za to zdrowiem”. Carl Simon „Triumf Życia”

5. „działania kogoś kto zastosował metode oczyszczania np. dr.Ashkara dla skutecznego usuwania toksyn z organizmu a nie przestał karmić raka (nie zmieniając diety) można porównać do próby wybielenia kawy poporzez dolewanie mleka do zaparzonej „mocnej czarnej”. Owszem, częściowy efekt jest widoczny bo osiągniemy najwyżej kolor brązowy. Aby jednak dojść do bieli… należałoby najpierwsz usunąć kawę a następnie wlać białe mleko” T.Szatanik

4. „Pełnia zdrowia to nie cudowne środki uzdrawiające, odmładzające lub odchudzające ale życie w rytm natury” Michał Tombak z książki pt.:”Jak długo życ i zdrowo”

5. „Naukowo stwierdzono że 15% zdrowia człowiek dziedziczy od rodziców, 15% mogą zwrócić lekarze, natomiast 70% jest uzależniona od trybu życia.  Michał Tombak z książki pt.:”Jak długo życ i zdrowo”

6. Prawda znana starożytnym mędrcom, lekarzom egipskim i tybetańskim „jelito grube musi być utrzymywane w absolutnym porządku jeśli człowiek chce być zdrowy”

7. „Najlepszym lekarzem jest natura” Hipokrates

8. „Medycyna konwencjonalna stanowi nieustającą walkę zbrojną na życie i śmierć między mikroorganizmami a ludźmi… Med. Chińska przeciwnie: opiera się na koncepcji równowagi… W zdrowym ciele przepływ energii jest zrównoważony a jakiekolwiej jego zaburzenia powodują chorobę…
Do zadań lekarza uprawiającego medycynę chińską należy przywrócenie tej równowagi przez zastosowanie:
   a. diety
   b. ziołolecznictwa
   c. akupunktury/akupresury 
„Naturalne metody leczenia” Michael Casteleman