Lektura obowiązkowa

Kategoria: 29.12.2017 2 485

Lektura obowiązkowa: film z 1997, pt. „Po pierwsze nie szkodzić”

 

Gdybym obejrzał powyższy film w okresie między operacją a radioterapią: to być może uniknąłbym radioterapii, jej skutków ubocznych i wznowy choroby. Tak czy tak bardzo polecam do obejrzenia zdobywcę wielu nagród: m.in Złote Globy i nagrode Grammy z fantastycznie odegraną rolą zatroskanej matki: Meryl Streep.

Film świetnie ukazuje jak wielką ufność pokładają ludzie w oficjalnym systemie opieki zdrowotnej i jakie to ma skutki…

Opis filmu zapożyczyłem z serwisu filmweb: Film opowiada historię rodzinny Reimuller, która doświadcza nieprzyjemnej próby. U najmłodszego syna zostaje zdiagnozowana epilepsja (padaczka). Choroba chłopca odmienia całkowicie dotychczasowe życie całej rodziny. Matka Robbiego, Lori (M. Streep) podejmuje heroiczną walkę o opiekę, zdrowie i życie chłopca. Wobec całej machiny instytucji, szpitali i diagnoz lekarskich nie rezygnuje z żadnej szansy na uratowanie zdrowia chłopca. Więcej o filmie można poczytać wiecej na stronie filmweb.

Film można obejrzeć w wielu darmowych serwisach udostępniających filmy za darmo. Polecam obejrzeć nawet 2 razy… Skłania do refleksji. Za drugim razem można dostrzec wiele aspektów których wcześniej się nie wychwyciło. Film za darmo można obejrzeć np pod linkiem w senans24.pl (po pierwsze nie szkodzić)

2. Drugim a być może bardziej wyrazistym filmem  pokazującym aspekt chorób nowotworowych z perspektywy lekarzy i ludzi którzy wyleczyli tysiące ludzi z chorób nowotworowych jest „Truth about cancer„. Póki co dostępny na youtube 🙂 

3. Trzecią lekturą jest dokument pod znamiennym tytułem „Choroby na sprzedaż”