Odżywianie dla zdrowia

Bardzo dobra książka, ukazująca szerokie możliwości terapeutyczne gdy do naszej zachodniej diety włączymy zasady wynikające z prawideł od tysięcy lat sprawdzających się w ramach Tradycyjnej Medycyny Chińskiej.  

"Praktyczne gotowanie według 5 przemian"

Znacznie prostszą lekturą wprowadzającą do kuchni 5 przemian jest książka Anny Czelej.  Przystępnie napisane wprowadzenie pozwala na zrozumienie zasadności gotowania z uwzględnieniem 5 smaków :).

"Triumf życia"

Książka łapiąca za serce, pokazująca liczne przykłady tego, jak zmiana sposobu myślenia, odrzucenie nawyku zamartwiania się, znalezienia sposobów na dostrzeganie pozytywnych aspektów życia pozytywnie wpływa na leczenie chorób przewlekłych.

"Głosy rewolucji żywnościowej"

Zgrabnie napisana pozycja o istocie odżywiania i o tym, jak małymi krokami dokonując zmian w naszej diecie, możemy poprawić swoją kondycję fizyczną. Książka ukazująca wiele przekonujących przykładów,  że odżywianie wcale nie musi składać z  trudnych do przełknięcia posiłków i że nie jesteśmy skazani na jałowe, nafaszerowane chemią produkty. Nasze codzienne wybory dotyczące kupowanych produktów mają ogromną siłę. Zdecydowanie polecam tym którzy nie chcą dołączyć do coraz większego grona ludzi z chorobą przewlekłą.

"Historia wewnętrzna"

Niezwykle zgrabnie i z humorem napisana książka o jelicie grubym.  Prosty język, trafne przenośnie i humor to elementy, które umożliwiają nam bardzo szybkie „pochłonięcie” książki i poznanie stosu argumentów pozwalających nam podjąć cenne decyzje dotyczące diety i oczyszczania, ktore mają ogromny wpływ na naszą odporność.