Przyczyna choroby

Kategoria: 29.12.2017 2 241

Przyczyna choroby

O przyczynach choroby zupełnie inaczej wypowie się lekarz medycyny akademickiej, lekarz leczący zgodnie z tradycyjną medycyną chińską, inaczej ktoś kto wierzy w reinkarnację.

Na pewno nie bez znaczenia jest fakt, że rak jest chorobą cywilizacyjną, częściej obecną w tej bardziej rozwiniętej części świata. Wśród czynników przyspieszających rozwój raka najczęściej wymienia się:
• przetworzone/oczyszczone produkty
• zatrute środowisko,
• niewłaściwa zakwaszająca organizm dieta,
• stres,
• nieprzepracowane emocje,
• negatywne uczucia nienawiści, zawiści, złości …

Lekarz medycyny akademickiej najczęściej za przyczynę choroby może wskazywać powyższe czynniki lub powoływać się na genetykę czy niewłaściwe warunki rozwoju w okresie płodowym.

Lekarz leczący zgodnie z tradycyjną medycyną chińską powie, że wszelkie choroby przychodzą do człowieka wówczas jeśli energia życiowa „CHI” zostanie mocno zachwiana. Droga do zdrowia wg medycyny chińskiej polega na przywróceniu równowagi w przepływie energii życiowej „CHI” poprzez:
1. dietę
2. ziołolecznictwo
3. akupunkturę/akupresurę

Dla osób wierzących w reinkarnację: choroba nowotworowa jest często kwestią tzw. „złej karmy”, czyli trudnym doświadczeniem będącym reperkusją jego uczynków z poprzednich wcieleń. Warto odnotować, że w kościele katolickim do roku 533 wieku naszej ery wierzono w reinkarnacje zgodnie z naukami Ojca Kościoła Orygenesa.
Dlaczego dzisiaj Kościół nie wspiera teorii reinkarnacji? Jest wiele źródeł traktujących o tym. Pewnie najobiektywniej na wikipedii. Zainteresowanym zostawiam link

Wniosek wyciąga sobie każdy indywidualnie, zgodnie ze swoimi przekonaniami.